(032) 244 71 30 (044) 581 16 23

Персональний кабінет Вхід
Пенсійний калькулятор Розрахувати

У Грузії вводиться система накопичувальної пенсії

23.07.2018

Парламент Грузії на позачерговому засіданні в суботу, 21 липня, ухвалив законопроект «Про накопичувальну пенсію», який є частиною пенсійної реформи.
Про це, за інформацією «Інтерфакс-Україна», повідомила журналістам заступник глави Мінекономрозвитку Грузії Катерина Мікабадзе.
За її словами, накопичувальна пенсійна система - це відповідь на соціальні виклики. «Вона дасть змогу громадянам створити заощадження прямо пропорційні зарплаті, яку вони отримували протягом років. Також передбачає високий коефіцієнт заміщення пенсії – до 50%, – сказала Катерина Мікабадзе. - Цією реформою, в рамках якої держава суттєво допоможе населенню країни у створенні заощаджень і яка сприятиме зростанню соціальної відповідальності, ми створюємо реальну основу для вирішення наявних проблем з точки зору справедливості й ефективності».
На думку чиновниці, завдяки впровадженню системи накопичувальної пенсії з’явиться додатковий фінансовий ресурс, який стане «потужним поштовхом для розвитку ринку капіталу. «Це альтернативний довгостроковий ресурс, який дасть можливість бізнесу здійснювати нові продуктивні інвестиції, що, в свою чергу, посприяє створенню нових робочих місць та прискоренню економічного зростання», – додала заступник міністра.
Згідно з новою пенсійною системою, для кожного жителя Грузії буде відкрито спеціальний пенсійний рахунок, на який по 2% від щомісячної зарплати нараховуватимуть держава, працівник і роботодавець. Поширюватися ця система буде як на громадян Грузії, так і на іноземних громадян, які проживають у країні на постійній основі. До неї будуть підключені і особи, які створюють собі робочі місця самостійно.

Всі новини
© КУА “Оптіма-Капітал” | WebLux - Розробка сайту

Ваш номер телефону: