(032) 244 71 30 (044) 581 16 23

Персональний кабінет Вхід
Пенсійний калькулятор Розрахувати

Пільгове оподаткування вкладників фонду

Для недержавних пенсійних фондів

Доходи, отримані від операцій з активами (у тому числі пасивні доходи) недержавних пенсійних фондів повністю звільняються від оподаткування.

 Для юридичних осіб

Юридичні особи, які виявили бажання сплачувати пенсійні внески на користь своїх працівників, повинні знати, що відповідно до Податкового кодексу, вони можуть віднести такі пенсійні внески (у межах 15% фонду оплати праці нарахованої його працівнику) до складу валових витрат кожного звітного податкового періоду. Податкові пільги діють на 15% нарахованої заробітної плати, але не більше 2,5 мінімальних заробітних плат (8000 грн у 2017 році). При перевищенні суми щомісячного пенсійного внеску від роботодавця встановлених законодавством обмежень, оподатковується лише сума перевищення.

 

Для фізичних осіб (учасників НПФ)

При здійсненні пенсійних виплат Учаснику згідно з ст.. 170.8.2 Податкового кодексу оподатковуваним доходом платника податку буде:

  • 60% суми виплат пенсії на визначений строк, що проводиться з НПФ учаснику фонду в порядки та строки, що визначені законодавством;
  • 100% суми одноразових пенсійних виплат учаснику НПФ

 

Згідно p п. 170.8.3 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування:

  • сума пенсійних виплат на визначений строк, одноразових пенсійних виплат одержувані Учасником фонду, який не досяг повноліття, або має вік не менше 70 років;
  • сума виплати на визначений строк, або одноразових пенсійної виплати , якщо Учасник недержавного пенсійного фонду отримав інвалідність I групи.

Податковим агентом, який утримує податки з пенсійних виплат, є адміністратор недержавного пенсійного фонду.

Якщо фізична особа вносить до НПФ кошти за рахунок своєї заробітної плати після оподаткування (в межах сум, на які встановлено звільнення від оподаткування), вона отримує право на відшкодування податкового кредиту.

© КУА “Оптіма-Капітал” | WebLux - Розробка сайту

Ваш номер телефону: