(032) 244 71 30 (044) 581 16 23

Персональний кабінет Вхід
Пенсійний калькулятор Розрахувати

Європейська бізнес-асоціація підтримала запровадження другого рівня пенсійного страхування

14.08.2018

Бізнес підтримує ідею накопичувальної системи. Механізм її впровадження якісно прописаний в законопроекті №6677. Документ має більше 10 позитивних відгуків від вітчизняних та міжнародних експертів, а положення відповідають профільній Директиві Європейського Парламенту та Ради. Про це оголосили вчора, 13 серпня, в Європейській Бізнес Асоціації.

Бізнес-спільнота наголосила, що за умов солідарного забезпечення, коефіцієнт заміщення пенсією втраченого заробітку буде постійно знижуватись із сьогоднішніх 32% до 18% протягом наступних 30 років. Щоб було наочно зрозуміло, як приклад, з 1,6 тис грн зараз до 900 грн через 30 років.

«Важливо зробити ефективні та якісні кроки, які зменшать дефіцит пенсійної системи. В Україні близько 12 млн осіб пенсійного віку. Дефіцит пенсійного фонду складає більше 200 млрд грн. В такому вигляді як є зараз, пенсійна система існувати не може. До того, ж кількість людей пенсійного віку з кожним роком збільшується. При такому співвідношенні між платниками податків і пенсіонерами важко говорити про стабільність системи», – наголосили в Європейській Бізнес Асоціації.

В Україні наразі спостерігаються старіння населення, зменшення його кількості, в тому числі, за рахунок міграції. За підрахунками попередніми підрахунками експертів, до 2050-го в Україні співвідношення працюючих до пенсіонерів буде 10 до 15. А працездатне населення наразі, власне, і є потенційними донорами пенсійної системи.

Переконливим вирішенням ситуації бізнес-спільнота вбачає запровадження другого рівня пенсійного страхування – з 1 січня 2019 року. Система мінімізує корупційні ризики. По-перше, за рахунок диверсифікації накопичень населення між десятками недержавних пенсійних фондів. Державний пенсійний фонд буде лише адміністратором коштів, фактичне управління ними будуть здійснювати недержавні пенсійні фонди. По-друге, у кожного громадянина буде можливість здійснювати щоденний контроль стану своїх накопичень, правильність нарахування прибутку. Буде право переходу до іншого фонду в будь-який момент. Іншими словами, кожен зможе свідомо вибрати фонд для зберігання власних накопичень та особисто контролювати процес зберігання.

Кошти у накопичувальній системі зберігатимуться на приватних рахунках та будуть приносити інвестиційний дохід учасникам накопичувального фонду. Після досягнення пенсійного віку громадяни матимуть право отримати довічну пенсію, пенсію на визначений строк або одноразову пенсійну виплату.

Європейська Бізнес Асоціація закликає МВФ та Всесвітній банк підтримати законопроект №6677. «Сподіваємось, це допоможе комплексно запустити процес розбудови другого рівня пенсійного страхування та стабілізувати пенсійну систему в принципі», - зазначають в Європейській Бізнес Асоціації.

Всі новини
© КУА “Оптіма-Капітал” | WebLux - Розробка сайту

Ваш номер телефону: